boiska_2016-21W dniu 28 października 2016r. dokonano uroczystego otwarcia nowego kompleksu sportowego wykonanego w ramach zadania „Przebudowa boisk wielofunkcyjnych przy I Liceum Ogólnokształcącym wraz z budową ścieżki rehabilitacyjnej i przebudową ciągów pieszych”.

Inwestycja obejmowała wyremontowanie ogrodzenia, schodów zewnętrznych i fosy przy budynku naszego Liceum. Powstały boiska do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego. Przebudowano bieżnię i trybuny, wybudowana została skocznia do skoku w dal oraz siłownia na świeżym powietrzu.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Dyrektor Szkoły Tomasz Galant w towarzystwie uczniów i zaproszonych gości.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z uroczystości

Zapraszamy do galerii zdjęć.

W obecności władz wojewódzkich, powiatowych, miejskich, zaproszonych gości oraz licznie zgromadzonej publiczności klas 1, 2 i 3-ich wraz z nauczycielami naszej szkoły odbyły się pierwsze, historyczne zawody sportowe na nowym obiekcie.

Pierwszą częścią zawodów były finały sztafet (4x150m) klas 1 i 2-ich w kategorii dziewcząt i chłopców. Biegi sędziowali: Elżbieta Dąbrowska, Marek Dąbrowski i Mariusz Zaręba.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła sztafeta klasy 1C z czasem 1min. 44,96s (w składzie: Michalina Chodór, Oliwia Rybczyńska, Agata Marszałek, Klaudia Włodarska) przed 2B, 1E i 1H.

W kategorii chłopców bezkonkurencyjna okazała się sztafeta klasy 2B z czasem 1min. 21,17s (w składzie: Kamil Bysiec, Jan Dytkowski, Adrian Sekuła, Jan Wacławik) wyprzedzając zdecydowanie sztafety 2D, 1B, 1G.

Po zawodach lekkoatletycznych zaprezentowały się cheearleaderki  z klasy 2E w dynamicznym układzie tanecznym, przygotowanym przez p. Dagmarę Rawską-Kwolik. Cheearleaderki wystąpiły w składzie: Aleksandra Brzezińska, Kinga Chorążek, Patrycja Kostecka, Magdalena Kozik, Magdalena Okaz, Patrycja Piątek, Katarzyna Rzepa, Magdalena Szczepanek, Kinga Ścisło, Klaudia Wojas, Zuzanna Woźniczka i Magdalena Wróbel.

W trzeciej części inauguracji otwarcia kompleksu zaprezentowały się zespoły piłkarek i piłkarzy ręcznych z naszej szkoły. Najpierw zagrali ze sobą chłopcy. Zespół „czerwonych” (w składzie: Patryk Durnaś, Jakub Zawarczyński, Kacper Maj, Gabriel Stefański, Bartłomiej Stanek, Michał Janiec, Paweł Poros, Michał Gałka) zmierzył się z „biało-czarnymi” (w składzie: Arkadiusz Kochański, Dawid Kozłowski, Bartek Dalach, Wojtek Kuza, Mateusz Ściubisz, Bartosz Domański, Konstanty Wróbel, Kamil Nowak). Wyniki tego historycznego spotkania zakończył się remisem 3:3. Pierwszą historyczną bramkę zdobył Mateusz Ściubisz z klasy 3B.

W pojedynku dziewcząt zespół „zielonych” (w składzie: Aleksandra Leszczyńska, Klaudia Olszewska, Martyna Staworzyńska, Wiktoria Służalska, Oliwia Rybczyńska, Magda Kowalska, Kamila Ziewacz, Aleksandra Poborca, Patrycja Pałka, Roksana Żmuda) zmierzył się z „granatowymi”(w składzie: Magdalena Wróbel, Dominika Nowak, Patrycja Piątek, Barbara Musiał, Angelika Kulis, Julia Koczur, Monika Ciepiela, Aleksandra Kajderowicz, Weronika Strycharska, Michalina Grabowska, Julia Haręża). Wynik hokejowy jak na piłkę ręczną 1:0 dla „granatowych” ustaliła Dominika Nowak. Opiekunem zespołów był p. Paweł Syczuk a sędziował gościnnie p. Robert Papaj.