dzien_papieski-3324 października 2016 r podczas  uroczystego Apelu wspominaliśmy w naszej Szkole  św. Jana Pawła  II. s.Tarsycja Zofia Sadowa wraz z uzdolnioną teatralnie młodzieżą z naszej Szkoły przygotowała spektakl pt. „TV z Janem Pawłem II” wyreżyserowany przez p. Marcina Kobierskiego, aktora teatru Bagatela w Krakowie.

Konferansjerami całej uroczystości byli: Ola Marciniec z 2c i Maksymilian Wołczyk z 2d. Podczas odgrywanych scen przewijały się wydarzenia z życia  św. Jana Pawła II. I tak w urywku „Klanu”, Gabrysia Zaborowska z 2c i Karina Kiliańczyk z 2 ag  rozpracowywały sprawdzian, który napisała córka p. Krysi o Janie Pawle II, Konrad Kasperkowicz z 2c wcielił się w rolę Pascala z „Gotuj z nami” i mówił o kremówce wadowickiej. Dziennikarz sportowy (druga rola Maksa Wołczyka) przypomniał nam zamiłowanie Papieża do sportu i jego klubu z Krakowa przeprowadzając wywiad z p. Markiem Dąbrowskim,  którego rolę  grał Mateusz Jabłoński z 2c, a który -na potrzeby scenariusza- objął funkcje trenera Cracovii, ulubionego Klubu Ojca Świętego

W Milionerach  Maciek Żurek z 3b udzielił nam odpowiedzi na pytania, które padały z ust Huberta Urbańskiego, w którego wcielił się Maciek Pogorzelski 2ag.

Wiktoria Wieczorek z 3c ubogaciła nam piosenkę Lolek układem tanecznym. Z treści tej rapowanej piosenki młodzież dowiedziała się o najważniejszych wydarzeniach z życia Ojca św. Jana Pawła II.

Ola Pobiega z 1b wraz Mateuszem Więckowskim z 1b wykonali ulubioną piosenkę Papieża „Barka” wygrywając w programie X Factor .

Spektaklowi towarzyszyła recytacja pięknych wierszy poświęconych św. Janowi Pawłowi II wykonanych przez Weronikę Kucybała z 3b  wspomnianą już Olę Marciniec i Wiktorię Wojtaszek z 2c. Spikerka, którą była Wiktoria Wach z 2c- fenomenalne wczuwająca się w tą rolę – nawiązała do wierszy pisanych przez naszego Wielkiego Rodaka.

Podczas przedstawienia Maciej, ale tym razem nie Orłoś, a Pogorzelski z 2ag w Teleekspresie przedstawił nam najważniejsze informacje i tak dowiedzieliśmy się, ze p. Agata Iwan -nasza pedagog- wygrała Taniec z gwiazdami, p. Anna Wilkus – nauczyciel chemii- zdobyła nagrodę Nobla w dziedzinie chemii, a p. Aleksandra Bucka, nasza polonistka, została ministrem Oświaty i zwiększyła ilość godzin z tego przedmiotu oraz wydała rozporządzenie co do drzew na parkingach  (to już wstawka naszych uczniów) natomiast p. Mariusz Zaręba – nauczyciel Wychowania Fizycznego wygrał 9 milionów, które przeznaczył na rozbudowę naszego LO i pokoju wypoczynkowego dla wuefistów. Dowiedzieliśmy się też, że p. Maciej Orłoś odchodzi z programu a jego miejsce zajmie p. Jolanta Łukasik, nasza polonistka.

Na koniec był Konkurs prowadzony przez Konferansjerów, który miał sprawdzić w jaki sposób młodzież wykorzystała czas Apelu i spektaklu. Nagrodami były oklaski publiczności i  bardzo dobre oceny z religii. Przy okazji dowiedzieliśmy się w Milionerach, że nasze Liceum jest najlepsze na świecie.

Zapraszamy do galerii zdjęć