Dnia 10 października 2013 roku, zgodnie z tradycją, w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych.  Wszyscy biorący udział w uroczystości, a mianowicie: Pan Starosta Jerzy Kolarz, Pan Dyrektor Tomasz Galant wraz z gronem pedagogicznym oraz uczniowie, zebrali się na starej sali gimnastycznej. Na twarzach pierwszaków widać było cień przerażenia, gdyż nie wiedzieli oni, czego mają się spodziewać. Kiedy zajęli swoje miejsca, na sali pojawili się przedstawiciele starszych klas niosący sztandar naszego Liceum. Po chwili wszyscy wysłuchali przemówienia Pana Dyrektora, który oficjalnie przywitał nowych uczniów w szkole. Również  Pan Starosta skierował do obecnych kilka słów, a następnie nadszedł podniosły moment ślubowania. Uczniowie wygłosili krótkie oświadczenie, w którym zobowiązali się do przestrzegania najważniejszych szkolnych wartości. Po uroczystej części ceremonii nadszedł czas na występy artystyczne, przygotowane przez Panią A. Bucką oraz Panią M. Musiał.

Atmosfera od razu się rozluźniła, kiedy na scenie pojawili się uczniowie klasy 2C oraz 2B. Na początek wszystkich powitała Dominika Paw, która wystąpiła  jako narrator, powiedziała też kilka słów o naszej szkole. Następnie wcielający się w role uczniów:  Marta Miksiewicz, Piotr Staszek, Magdalena Mącznik, Meri Minasyan oraz Karol Tomczak pokazali wszystkim, że w szkole może być bardzo zabawnie, jeśli podchodzimy do pewnych spraw z dystansem. Wywołali oni uśmiech na wszystkich twarzach, poza tym zachwycili dobrą grą aktorską. Jednak szczególnie podobał mi się występ Emilii Szczepańskiej, którą mogliśmy oglądać w roli nauczycielki. Widać było, że bardzo dobrze czuje się ona na scenie, a także potrafi świetnie wczuć się w odgrywaną postać. Poza tym przedstawienie udoskonalił śpiew Klaudii Chyc oraz Kingi Kosiń, czyli sympatycznych aniołów. Oprócz wyżej wymienionych osób, mogliśmy też zobaczyć na scenie Mateusza Bonka, który zagrał patrona naszej szkoły – Tadeusza Kościuszkę. Na uwagę zasługiwała nie tylko jego świetna deklamacja, ale też wspaniały strój. W przedstawieniu wzięła także udział Eliza Rożkiewicz,  grająca dość oryginalną postać, czyli diabła. Dzięki temu przedstawieniu wszyscy zebrani mogli się dowiedzieć więcej na temat naszej szkoły. Aktorzy krótko scharakteryzowali poszczególne lekcje, a poza tym zafundowali wszystkim dużą dawkę śmiechu. Tym przyjemnym akcentem zakończono całą uroczystość.Tamtego dnia każdy pierwszoklasista został oficjalnie przyjęty do społeczności szkolnej.