modziDnia 19.05.2014r. w naszym liceum odbyła się symulacja wyborów do europarlamentu. Została powołana specjalna komisja w składzie: Katarzyna Gąsior, Agnieszka Szymacha, Milena Łabuz, Aleksandra Sowula, Kamila Grzesiak, Barbara Nowicka, Karolina Kilijanek, Kamil Marzec, Paulina Markowska, Alicja Gosek, Anna Rakoczy. Opiekunem tego przedsięwzięcia była Małgorzata Grabska. W głosowaniu brały udział wszystkie klasy pierwsze i drugie oraz nauczyciele. Frekwencja była bardzo wysoka, wynosiła 84%. Na karcie do głosowania znajdowało się 10 komitetów, na które można było oddawać głosy.

Cała akcja miała na celu przygotowanie naszych uczniów i zachęcenia ich do udziału w wyborach, ponieważ część z nich posiada już prawa wyborcze, a reszta niebawem je osiągnie. Nasze działanie uczy także odpowiedzialności za swoje decyzje. Podobnie jak na prawdziwych wyborach głosowanie było tajne. Wyborcy musieli posiadać dokumenty tożsamości i podpisać się na listach obecności. Mamy nadzieję, że te wybory dużo wniosły w życie młodych ludzi i uświadomiły im, że głosowanie jest bardzo ważne, bo od nich zależy ich przyszłe życie.

Oto wyniki głosowania:

  1. Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke (159 głosów)
  2. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (52 głosy)
  3. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (50 głosów)
  4. Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch (49 głosów)
  5. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (28 głosów)

Zapraszamy do galerii.