27 października 2013 r. do naszego Liceum przybył ks. Bp Marian Florczyk w towarzystwie ks. Proboszcza Tadeusza Szlachty i osobistego kapelana w ramach przeprowadzanej wizytacji parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. Delegowana  młodzież w galowych strojach  oczekiwała na dostojnego gościa w auli naszej szkoły.

Tegoroczni maturzyści: Karolina Zawadzińska i Jakub Sutkowski z kl. III c przedstawili krótki rys historyczny naszego Liceum, wręczyli pamiątki związane ze szkołą oraz kwiaty zarówno ks. Biskupowi jak też przybyłym gościom.

Młodzież pod kierunkiem s. Tarsycji Sadowej przygotowała fragment sztuki  Daniela Ange „Zraniony Pasterz” . Oprawą muzyczną i wystrojem auli zajęli się pozostali katecheci: ks. Józef Majchrzyk i  Bogumiła Woźniak.

Ksiądz Biskup w swoim wystąpieniu podziękował Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i młodzieży za życzliwe przyjęcie, wysoki poziom i kulturę osobistą wykazaną w spotkaniu z Nim. Słowa wdzięczności skierował do młodzieży, która przedstawiła spektakl i w swoim przesłaniu odwoływał się do tematyki poruszonej w sztuce.

Następnie ks. Biskup zwiedził szkołę oraz spotkał się z nauczycielami i pracownikami Liceum w pokoju nauczycielskim przy ciastku i herbacie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.