Zbliża się kolejny Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, przypadający  27 stycznia 2020 roku, w 75-tą rocznicę wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego , koncentracyjnego obozu KL Auschwitz- Birkenau. Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu w Jerozolimie, który we wrześniu 2019 r. odwiedziła delegacja naszej szkoły, jak co roku prowadzi akcję upamiętnienia Ofiar Zagłady. Wystarczy zalogować się na stronie internetowej : https://iremember.yadvashem.org/?p=32

Wirtualny Mur Pamięci zawiera informacje archiwalne o zidentyfikowanych Ofiarach Zagłady. Spośród 6 milionów zamordowanych w Shoah, w dalszym ciągu ponad 2 miliony pozostaje anonimowymi ofiarami. Wirtualny Mur Pamięci – IRemember Wall, to przywracanie pamięci o ofiarach największego ludobójstwa, popełnionego w imię zbrodniczej, nieludzkiej ideologii. To przywracanie imion i miejsc, przywracanie tożsamości milionom kobiet, mężczyzn, dzieci. Za każdym opublikowanym tam zdjęciem kryje się historia konkretnej osoby, jej rodziny, miasta, wsi…

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji. To nasza moralna, ludzka powinność. Serdeczne podziękowania dla uczennic i uczniów naszej szkoły, którzy już przyłączyli się aktywnie do tego przedsięwzięcia.