Dnia 29.11.2019 r na sali teatralnej I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Busku- Zdroju odbyła się kolejna edycja Przeglądu Poezji Śpiewanej I Piosenki Poetyckiej i znów widzowie zostali wprowadzeni w ”cudowną krainę łagodności”. Jak co roku w jury zasiedli: p. A. Szostak – lektor radiowy i reżyser teatralny, p. M. Żak – specjalista ds. animacji kultury BSCK i p. T. Śledź – z-ca dyrektora i główny instruktor ds. muzyki BSCK.
W konkursie wystąpiło 18 wokalistów ze szkół województwa świętokrzyskiego. Utalentowani młodzi ludzie reprezentowali licea z Kielc, Sandomierza, Kazimierzy Wielkiej, Małogoszcza i oczywiście Buska–Zdroju, ale najmłodszą wokalistką była uczennica ze Szkoły Podstawowej w Furmanach.
Naszą szkołę, I Liceum reprezentowali: Natalia Deszcz, Gabriela Biesaga, Alicja Handzlik, Filip Zaręba i Wiktoria Witczak. Organizatorkami przeglądu były nauczycielki języka polskiego – p. Aleksandra Bucka i p. Jolanta Łukasik. Imprezę rozpoczęła serdecznym powitaniem uczestników i zaproszonych gości pani dyrektor Anna Kolarz, a nagrodzonym wokalistom oraz ich opiekunom pogratulował pan dyrektor Tomasz Galant.
Lista laureatów:
1 miejsce – Maja Mazgaj (Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu)
2 miejsce – Wiktoria Witczak (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju)
3 miejsce – Natalia Jaros (Liceum Ogólnokształcące w Kazimierzy Wielkiej), Julia Kamińska (III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Kielcach)
Wyróżnienia – Dominika Galek (Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu), Julia Blicharska (Liceum Ogólnokształcące w Małogoszczu)
Nagroda Publiczności – Filip Zaręba (I Liceum Ogólnokształcące w Busku- Zdroju).
Wokaliści zaprezentowali niezwykle wysoki i wyrównany poziom, co podkreślał w swoim wystąpieniu przewodniczący jury. W przerwie przeglądu wystąpili również uczniowie naszej szkoły, prezentując swe umiejętności taneczne, wokalne i muzyczno-instrumentalne.
Wszystkim serdecznie gratulujemy udanych występów!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć.