Dnia 31 maja w naszej szkole po raz kolejny odbyły się uroczyste obchody Święta Szkoły- Szkoły Dwóch Patronów. Mieliśmy okazję przypomnieć postaci  dwóch niezwykłych Polaków. Tadeusz Kościuszko i Józef Piłsudski – dzielił ich czas, wygląd a także osobowość. Łączyła wielka miłość do Ojczyzny i konsekwentna walka o przywrócenie jej podmiotowości.

Zaczęliśmy tradycyjnie o godzinie 8:45 przed szkołą, nieopodal pomnika Kościuszki. Pierwszym punktem programu było odśpiewanie hymnu Rzeczypospolitej, po czym głos zabrał Dyrektor naszej szkoły, Pan Tomasz Galant, przypominając krótko burzliwą historię naszej szkoły. Część oficjalną zakończyło uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem naszego narodowego bohatera.

Część nieoficjalną obchodów stanowiły międzyklasowe rozgrywki sportowe oraz gra miejska, w której wzięły udział klasy pierwsze.

Trybuny boiska szkolnego wypełniły się szybko młodzieżą trzymającą barwne transparenty i dopingującą z zapałem drużyny ze swoich klas. Wszyscy czuliśmy się właściwie zmotywowani do rywalizacji. Nagrodą za miejsce trzecie był kosz słodyczy, zaś za miejsce drugie i pierwsze – dzień wolny od nauki i możliwość zorganizowania ogniska! Morderczą sztafetę w biegach na czas wygrała klasa I b matematyczno-fizyczna, co zostało przez nią przyjęte z wielką euforią. Drugą konkurencją był pojedynek w tańcu cheerleaderek. Performance każdej z klas był niesamowicie dopracowany, sędziowie na pewno mieli duży dylemat wyłaniając zwycięzcę. Ostatecznie w tej konkurencji wygrała klasa I c, biologiczno-chemiczna. Hitem sportowym miał być mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami z klas pierwszych i drugich. Mimo, że chłopcy grali na poziomie, co najmniej aktualnie rozgrywanych w Polsce, mistrzostw świata w piłce nożnej do lat 20, to show sportowcom skradli muzycy. W Sali Teatralnej wystąpiła grupa “Szymon z zespołem”. W skład tego wyjątkowego zespołu weszli: Szymon Panek – gitara, Filip Zaręba, Mateusz Kardynał – perkusja i Bartosz Dybała keyboard. W repertuarze grupy nie zabrakło tak popularnych utworów muzycznych, jak “Thinking out loud” Eda Sheerana, “Delfin” Bedoesa, czy zjawiskowego finałowego hitu  “Miłość w Zakopanem”, podczas którego publiczność opuściła swoje miejsca siedzące i ruszyła w tany!

Po zakończeniu wszystkich konkurencji w wielkim napięciu oczekiwaliśmy na wyniki. Ostatecznie: pierwsze miejsce we wszystkich konkurencjach zajęła klasa I c, drugie – klasa I b, a trzecie – klasa I h. Pan dyrektor ogłosił także wyniki konkursu plastycznego związanego z Dniem Patronów, który wygrał Jakub Kacprzyk z klasy Ia.

Zwycięzcom gratulujemy! Nie tylko wolnego od nauki dnia! A wszystkim uczestniczkom i uczestnikom serdecznie dziękujemy za dobrą zabawę.

Oprac. Paweł Kwaśniewski