Dnia 4 grudnia 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z s.Gabryjelą Drożdziel – misjonarką ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego pracującą na misjach w Afryce w państwie Burundi. Spotkanie zostało zorganizowane przez panią pedagog Agatę Iwan i s. Kazimierę Ewę Gołębiowską. Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat w ramach wolontariatu włączają się w akcję „Adopcja na odległość” wspierając możliwość nauki szkolnego kolegi z Burundi. Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony naszej  młodzieży zadającej pytania nt. pracy misyjnej.

Siostra misjonarka opowiadała o życiu ludzi w Burundi, o ich potrzebach i pracy sióstr misjonarek. W opowiadanie siostry wprowadził nas pokaz multimedialny, który jeszcze mocniej pokazał nam trudną sytuację egzystencjalną ludności Burundi.

Na zakończenie spotkania młodzież wręczyła siostrze misjonarce zebrane pieniądze i zapewniła o pamięci i dalszym wspieraniu młodych rówieśników z Burundi. Amahoro tzn. pokój – tym  pozdrowieniem powitała i pożegnała nas siostra misjonarka. S.Gabryjela podziękowała także panu dyrektorowi Tomaszowi Galantowi za otwartość na potrzeby misji i została obdarowana pamiątkami z obchodów stulecia szkoły. Oto kilka zdjęć upamiętniających to spotkanie.