11 listopada 2018 r w dniu niezwykle ważnym dla narodu polskiego, uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w oficjalnych Obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości, które miały miejsce w Warszawie. Prywatna garderoba mieszcząca się obok garderoby braci Golec, wyśmienity obiad, szczególne wejściówki, prośby o wspólne zdjęcia, to tylko niektóre elementy, które świadczyły o tym, że nasza  młodzież była traktowana wyjątkowo niczym prawdziwe gwiazdy. Damy i husary czyli uczniowie z naszej szkoły prezentowali cudowne stroje z epoki Księstwa Warszawskiego, w których tańczyli układ poloneza przygotowany przez panią Dagmarę Rawską-Kwolik. Widzowie byli tak zachwyceni, że prosili o drugi pokaz. Na zakończenie celebracji Święta Niepodległości w blasku nocnych świateł na Krakowskim Przedmieściu, uczniowie I LO zwieńczyli piękny dzień, wykonując perfekcyjnie, po raz drugi poloneza, porywając ludzi do wspólnego tańca i wywołując tym samym łzy wzruszenia i zachwyt. Był to niesamowity dzień, który na zawsze pozostanie w pamięci każdego uczestnika, a tradycyjny taniec I LO zostanie wpisany w historię obchodów wyjątkowej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Aleksandra Marciniec
absolwentka I LO w Busku-Zdroju

Zapraszamy do galerii zdjęć