W dniu 9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie naszego liceum pod opieką prof. Haliny Dryji i prof. Adama Kwaśniewskiego przygotowali uroczysty apel pt. „Niepodległa”.  Obchody okrągłej rocznicy rozpoczęły się od odśpiewania hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.

W przedstawieniu została pokazana droga jaką musieli przebyć Polacy by móc żyć w wolnej i niepodległej ojczyźnie.  Spektakl przyczynił się do podjęcia refleksji nad znaczeniem słów „patriota”i „patriotyzm”.  W ceremonii nie zabrakło patriotycznych utworów.  Wybrzmiały dźwięki pieśni  „My Pierwsza Brygada” czy „Rozkwitały pąki białych róż”. Na zakończenie obchodów uczennica naszego liceum zaśpiewała piosenkę, której tekst nawoływał do zachowania pamięci o poległych powstańcach.

Weronika Molenda kl.2d