W dzisiejszym dniu, to jest 12 października 2018 roku uczczono w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości tradycyjnie udział brali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, oraz goście – a byli nimi Starosta Buski Jerzy Kolarz i Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Uczniowie klas pierwszych, jak co roku złożyli ślubowanie, tym samym stając się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.

Tradycją stało się już, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznawane są Nagrody Starosty Buskiego i Nagrody Dyrektora Szkoły dla nauczycieli.

Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego a także warta honorowa zaciągnięta przez legionistów – rekonstruktorów  z naszej szkoły.

Z okazji zbliżającego się święta pragniemy  złożyć wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom oraz Pracownikom Oświaty wielkie podziękowania za włożony  trud, wytrwałość i zaangażowanie w pracę z młodzieżą!

Wiktoria Kaleta